סרט הביכורים של הבמאי רוס אשקרופט, אשר חושף את הפגמים הבסיסיים במערכת הכלכלית שהביאה את הציביליזציה שלנו אל סף אסון. 23 הוגים מובילים – מתוסכלים מהכישלון בתחומי ההתמחות שלהם - שוברים שתיקה ומסבירים איך העולם באמת עובד ולמה עוד לא אבדה התקווה בהקמה מחדש של חברה מוסרית וצודקת יותר.

ארבעת פרשי האפוקליפסה / Four Horsemen (2012)

סרט שמגולל באופן משעשע וקל להבנה את הסיפור על איך העולם הגיע להיות במצב שהוא היום. מהזרעים שנזרעו לאחר מלחמת העולם השנייה, דרך הצרות הנוכחיות שעומדות בפנינו היום ועד העתיד האפשרי שעלול להמתין לכולנו מעבר לפינה. כמה מהמוחות הכלכליים המובילים בעולם חולקים את הסיפור הנסתר מאחורי הטיפול הכושל בכלכלה העולמית, ומשתפים בעצות האישיות שלהם לגבי איך האדם הממוצע יוכל להתכונן לעתידו הכלכלי בצורה הטובה ביותר.

סוף הדרך: איך כסף הפך לחסר ערך / End of the Road (2012)
עבודה פנימית / Inside Job (2010)

סרט של הבמאי צ'ארלס פרגוסון שעוסק במשבר הכלכלי העולמי שאירע בשנים 2009–2008. הסרט מחולק לחמישה חלקים, בהם מוסבר השינוי שנעשה ברגולציה בתחום הפיננסי ובנוהגים בתחום זה שהשפיעו על יצירת המשבר. הסרט זכה לביקורות חיוביות ששבחו את האופן הפשוט בו החומרים המורכבים הוצגו, ואף זכה בפרס אוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר.

בתוך הפדרל ריזרב / Money for Nothing: Inside the Federal Reserve (2013)

כמעט 100 שנים לאחר הקמתו, כוחו של הבנק המרכזי בארה"ב מעולם לא היה גדול יותר. שווקים וממשלות ברחבי העולם עוצרים את נשימתם בציפייה לכל מילה של יושב ראש הפדרל ריזרב. עם זאת, האדם הממוצע יודע מעט מאד על המוסד הפיננסי החזק ביותר והכי פחות מובן על פני כדור הארץ. זהו הסרט הראשון שלוקח את הצופים אל תוך הפד וחושף את ההשפעה של מדיניותו- עבר, הווה ועתיד- על חיינו.

הבנק שנגמר לו הכסף / RBS: Inside The Bank That Ran Out Of Money (2011)

רויאל בנק אוף סקוטלנד היה בעבר מוסד סקוטי שהתפרסם כבנק עם מוניטין של זהירות. אבל באוקטובר 2008, פחות מעשור לאחר שפרד גודווין מונה כמנכ"ל, הוא הגיע למרחק שעות ספורות מקריסה. הבנק זכה בכבוד המפוקפק של ההפסד הגדול ביותר בהיסטוריה של חברה בבריטניה – 24 מיליארד פאונד. דבר שפגע במוניטין של הבנק ובתדמיתה של סקוטלנד כמרכז פיננסי עולמי. תוך שימוש בחומרים שטרם שודרו לפני בהם מופיעים מנהלי העבר הבכירים של הבנק וראיונות עם גורמים פנימיים בבנק, הסרט התיעודי הזה מספר את סיפורו המרתק של אסון לאומי.

97% Owned (2012)

סרט שמציג תחקיר וראיות מבוססות על המערכת הכלכלית והפיננסית שלנו. זהו הסרט התיעודי הראשון שמתמודד עם הנושא הזה מנקודת מבטה של בריטניה ומסביר את הפעולה הפנימית של בנקים מרכזיים ואת תהליך יצירת הכסף. הסרט נותן מענה לשאלות פשוטות שלעתים קרובות מתפספסת התשובה שלהן, שאלות כמו: מאיפה כסף מגיע? מי יוצר אותו? מי מחליט איך משתמשים בו? ומה זה אומר עבור מיליוני אנשים רגילים הסובלים כאשר המערכת המוניטרית והפיננסית מתפרקת? 

עליית הכסף / The Ascent of Money: A Financial History of the World (2008)

סדרת תעודה המבוססת על ספרו העשירי של הפרופסור ניאל פרגוסון מאוניברסיטת הרווארד. הסרט, שקטף פרס אמי בינלאומי, בוחן את ההיסטוריה של כסף, אשראי, בנקאות ועוד.